ce alte metode in afara de anticonceptionale as mai putea sa folosesc impotriva sarcinii( nu am copii, si nici nu am facut vreun avort)

Contraceptie

Postata de cristina179112741 cu 15 ani in urma.

ce alte metode in afara de anticonceptionale as mai putea sa folosesc impotriva sarcinii(nu am copii si nici nu am facut vreun avort)

Raspunsuri (4)

AnnaTms

acum 15 ani

Depinde cati ani ai. Prezervativul e cel mai sigur misjloc de contraceptie,te protejeaza nu doar de sarcina, ci se de balile cu transmisie sexuala. Mai sunt o gramada de alte mijloace, dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un cabinet de planificare familiala sau la un medic ginecolog, care te va ajuta sa alegi ce-i mai bine pentru tine.

madalina286

acum 15 ani

desorel,diane dar cel mai bine e sa-ti recomande dr ginecolog

carmen621

acum 15 ani

parerea mea este sa folositi prezervativul cel mai bun mod de prevenire ...asta daca este utilizat corect....poate nu sunteti constiente de efectele secundare ale pilulelor dar eu m-am comvins si am renuntat pentru sanatatea mea si a viitorului meu copilas.

ostriceanu

acum 13 ani

buna eu am auzit de la cineva ca ar folosi niste foite numite nonpeliculas care se introduc in vagin si dupa zece min poti avea contact este benefic 30 min sa nu ramai insarcinata sant foarte ieftine am auzit vezi intereseazate