Care sunt șansele să rămâi însărcinată în poziția cowgirl(femeia deasupra)+dacă partenerul a ejaculat pe el ??

Contraceptie

Postata de Utilizator11698065104 cu 6 luni in urma.

Deja de 2 săptămâni de la contact(primul contact sexual) simt durere de burtă și uneori senzație de greață + după ce urinez am nevoia să urinez în continuare am citit și am văzut că poate să fie și o infecție urinară

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Exista sanse sa ramai insarcinata, mai ales daca nu foloseati metode contraceptive.

Durerea de burta si senzatia de greata ar putea fi simptome ale unei infectii urinare, dar sunt si alte cauze posibile pentru aceste simptome. Este important sa consulti un medic pentru a obtine o evaluare adecvata si un diagnostic corect. Un medic va putea interpreta simptomele, precum si analizele si testele necesare pentru a determina cauza exacta a acestor simptome.

Daca suspectezi o infectie urinara, este important sa soliciti un consult medical adecvat. Infectia urinara poate necesita tratament cu antibiotice si este important sa tratezi aceasta afectiune pentru a evita complicatiile.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/pilulele-contraceptive_988

Utilizator11698065104

acum 6 luni

păi simptomele de sarcină nu pot fi vizibile a doua zi după contact,nu?