cand NU AM VOIE SA FAC SEX NEPROTEJAT?

Contraceptie

Postata de Lelush cu 11 ani in urma.

Buna! as avea si eu o intrebare si vreau raspunsuri cat mai clare.Pe data de 1 februarie am inceput sa iau antibebe,prescrise de medic, iar ieri am luat ultima pastiluta.in urmatoarele 7 zile fac pauza, si in a 8-a zi incep alt blister.In luna asta am facut sex cu iubitul meu dupa ce am luat 7 sau 8 pastilute.Intrebarea mea este: cand NU AM VOIE SA FAC SEX NEPROTEJAT?

Raspunsuri (1)

dana

acum 11 ani

Daca continui sa iei antonceptionale, cu pauza de rigoare asa cum ti s-a prescris, poti face sex oricand.