buna

Contraceptie

Postata de George6273099 cu 15 ani in urma.

vreau sa stiu si eu daca anticonceptionalele karissa ingrasa .le iau de 3 luni si m-am ingrasat .ce alte anticonceptionale nu ingrasa. mersi

Raspunsuri (5)

iute

acum 15 ani

MEDICUL TI LE-A RTECOMANDAT?nu la toate persoanele actioneaza la fel ,eu zic sa folosesti NOVINETTE sunt mai bune si nu ingrasa in plus te simti foarte bine dupa ce le iei

carata

acum 15 ani

Aceasta este a doua luna in care iau anticonceptionalele karissa si dna dorctor mi le-a recomandat ca fiind unele care are un ritm de ingrasare mai lent decat alte anticonceptionale.
La planning familial m-a asigurat ca toate anticonceptionalele ingrasa datorita compozitiei. Imi pare rau ca nu am venit cu o veste mai buna....

zinica106862

acum 15 ani

Eu iau anticoncepitonale karissa de 3 luni si nu m-am ingrasat kiar deloc, ma simt foarte bine cu ele.

kaiser

acum 15 ani

Buna..eu folosesc karissa de mai mult de un an,timp in care m-am ingrasat 13 kg..acum nu pot sa dau vin in totalitate pe anticonceptionale..dar sunt sigura ca au avut si ele o contributie..ce sunt eu curioasa este..ca am auzit ca daca te ingrasi de la anticonceptionale e foarte greu sa mai slabesti e adevarat?

teolinna

acum 12 ani

Tu ai luat Karissa la recomandarea medicului sau dupa ureche? Eu iau Karissa cam de 5 ani si nu m-am ingrasat niciun gram de la ele cand am inceput sa le iau... Cred ca sunt f f bune, nu am ramas niciodata insarcinata. Singurul lucru pe care l-am remarcat cand am inceput sa le iau a fost ca mi s-au marit sanii, nu am schimbat marimea dar au devenit mai fermi, mai rotunzi, dar asta e de bine. :)