buna

Contraceptie

Postata de busuiociuliana cu 12 ani in urma.

intrebarpot folosi tampoane interne daca sunt virgina?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Folosirea tampoanelor intravaginale poate determina ruperea himenului la fetele virgine.
În principiu există pe piaţă tampoane intravaginale cu mărimi mici ce pot fi folosite si de către virgine dar dacă la introducerea unui tampon intravaginal de mărime mică apare senzaţia de durere este recomandat să evitaţi folosirea lor