buna

Contraceptie

Postata de szorina cu 13 ani in urma.

pe data de 6 ianuarie am luat petru prima data anticonceptionale din prima zi de menstruatie in luna respectiva am luat regulat pastilele dupa 21 de zile am facut pauza 7zile apoi am inceput a doua cutie de anticonceptionale dar am uitat sa iau o pastila dupa care am continuat sa le iau in continuare normal,pe prospect scrie k dak uit sa iau o pastila in urmatoarele 7zile trebuie sa folosesc alte metode de contraceptie insa eu am uitat :((si a 6 zi am avut contact sexual neprotejat dar dupa vreo cateva ore am luat pastila escapel pe langa care am continuat sa iau normal si anticonceptionalele iar cand a inceput cele 7 zile de pauza ciclul mia venit normal ca si prima data cand am avut pauza de anticonceptionale....intrebarea mea este k este nevoie sami fac un test de sarcina e posibil asa ceva dak ciclul mia venit regulat sau ce pot face sa nu am indoieli va rog din tot sufletul sami raspundeti :)

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 13 ani

Nu ai de ce sa ti faci griji mi s-a intamplat si mie si nu au fost probleme