Buna ziua?

Contraceptie

Postata de Utilizator11530693241 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am o nedumerire: am uitat sa iau o pastila a 5 de cand am inceput si am luat-o dupa 12 ore, mai exact la 20 ore si seara am continuat normal cu urmatoarea. raport am avut cu o seara inainte, nu in seara cand am uitat sa o iau. pot ramane insarcinata?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/contraceptive-orale-mod-de-administrare-si-efecte-secundare_11322