buna ziua

Contraceptie

Postata de Andreyutza cu 12 ani in urma.

Nu am luat niciodata anticonceptionale pentru ca iubitul meu mereu s-a protejat el.As vrea sa ma protej eu k sa ma simt in siguranta,adica uneori imi este frica ca poate se rupe prezervativul.Cum ar trebui sa procedez?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Prezervativul este sigur si daca se rupe, iei pastila de a doua zi. Deci ai solutia de fuga. Anticonceptionalele contin hormoni care pot provoca probleme de sanatate. Daca totusi vrei sa iei, mergi la un consult endocrinologic complet pentru a ti se prescrie unele care sa fie cat mai apropiate de echilibrul tau hormonal.

Andreyutza

acum 12 ani

Multumesc mult!