Buna ziua!

Contraceptie

Postata de Florentina__11 cu 14 ani in urma.

As vrea sa imi raspundeti , va rog, la urmatoarea intrebare: daca mentruatia mi-a venit luna trecuta pe 8 si pe 24, iar luna aceasta nu mi-a venit deloc pana acum, care este motivul si daca pot fii insarcinata(nu folosim nici o metoda contraceptiva, in afara de "ferit")? Este normal sa-mi vina de 2 ori in aceeasi luna? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

mona20152561

acum 14 ani

du-te la medic si fa un control ca sa fii sigura

chik_

acum 14 ani

tu ai ciclu neregulat,asta e clar.nu e prea bine sa iti vina menstruatia la un interval de 17 zile.ar trebui sa consulti un ginecolog..e posibil fii insarcinata(menstruatia nefiind regulata) si mai ales ca folositi metoda "feritului" care nu e deloc sigura..mergi la ginecolog rapid.

MARI..

acum 14 ani

Daca nu vrei o surpriza ,,cu ochisori ,, , lasa balta metoda cu ,,feritul ,, .Daca ai un copil , intereseaza-te de sterilet .SANATATE.

mimi_mimi_24

acum 14 ani

nu este normal sa iti vina ciclul de 2 ori in aceeasi luna la un interval atat de scurt. pe langa controlul ginecologic obligatoriu, poti sa faci si niste teste de sarcina sa vezi daca esti sau nu insarcinata. s-ar putea sa fie doar o dereglare a ciclului provovata de o infectie urinara sau de o anexita. bafta s sanatate