Buna ziua. Posibilitate de sarcina?

Contraceptie

Postata de Utilizator11639082418 cu 2 ani in urma.

Eu și cu iubita mea am făcut sex protejat, după o perioada am ejaculat putin in primul prezervativ, precizez, nu in timpul penetrării. M-am spălat și șters putin, după care am schimbat prezervativul și am continuat, la final am observat un lichid alb, asemanator cu sperma, chiar dacă noi credem ca este lichidul ei, am decis sa ia POSTINOR-2 la
aproximativ 5 ore după actul sexual. A fost luat in condiții normale, pastila a doua după 12 ore. Ma gandesc sa nu fii continuat ejacularea vreun pic fără sa realizez, mai ales ca dupa un scurt timp starea de erecție a dispărut ușor in timpul celui de al doilea act sexual. Ar trebui sa îmi fac griji dacă postinor ul a fost luat “ca la carte”? Țin sa precizez ca ziua urmatoarea am avut alt contact sexual scurt cu prezervativ fără ejaculare si continuare fără prezervativ, dar foarte putin, tot fără ejaculare. Poate sa împiedice postinor ul din a își face efectul acest lucru? Îmi pare rau dacă problema nu a fost formulata foarte bine, dar apreciez orice ajutor îmi puteți oferi, va multumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11639082418

acum 2 ani

Am uitat sa spun, după ce a luat postinor ul nu a avut niciun efect secundar, dar deocamdata au trecut doar 20 de ore de la administrarea celei de-a doua pastile.