Buna ziua, am făcut sex neprotejat și am luat o pastila numita yasmin?

Contraceptie

Postata de MembruMobileApp1516046677 cu 6 ani in urma.

Am luat o pastila yasmin, după ce sa întâmplat actul sexual la 12 ore distanță mai concret, din cauza spaimei nu am avut timp sa ma documentez și după ceva timp in jur de vreo 3 ore am luat o pastila escapelle, este vreo șansa sa nu își facă efectul dacă le-am luat pe amândouă in aceeași zi cu toate ca yasmin nu vreau sa mai folosesc a fost doar pe moment din cauza tensiuni?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091