buna seara

Contraceptie

Postata de madar cu 12 ani in urma.

ma numesc silvia am 32 de ani. am fost operata in 2007 de urgenta pt.un chist ovarian hemoragic rupt de la care am facut hemoragie interna. Am fost azi la medicul ginecolog si mi-a prescris diane 35 pt acnee si pilozitate excesiva pe tot corpul si anti inflamatoare pt ovarul ramas pt ca e inflamat. As vrea cateva pareri in leg. cu diane 35 pt. ca am citit toate relele despre el.Ar trebui sa fac ceva analize inainte de al lua? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Pentru asa ceva trebuie sa mergeti la medicul ENDOCRINOLOG care sa va faca toate analizele hormonale inainte de a va prescrie asa ceva. NU inteleg de ce ginecologul nu v-a trimis la endocrinolog atata timp cat aveti o dereglare hormonala si nu este de competenta lui.

madar

acum 12 ani

Nici eu nu stiu. de aceea am intrebat aici pt ca asa am citit si eu ca ar trebui facut un set de analize si abea dupa aceea sa-mi prescrie un tratament.Am avut antecedente cu chisturi ovariene si acum am pe celalalt ramas cred ca de aceea mi la recomandat.Nu am numai un ovar, celalalt si trompele imi sunt scoase in urma unei operatii pt. ca ovarul stg. a fost distrus in urma ruperii chistului hemoragic iar trompele erau si ele pline de chisturi.

Iuli

acum 12 ani

Bun dar fara analize?? Mergeti la endocrinolpg neaparat ac***a in vedere situatia.

daniel2013

acum 11 ani

va recomand pentru tratarea chistului ovarian tratamentul natural cu ovule si supozitoare pentru mai multe detalii intrati pe www.natural-propolicium.ro

daniel2013

acum 11 ani

va recomand pentru tratarea chistului ovarian tratamentul natural cu ovule si supozitoare pentru mai multe detalii intrati pe natural-propolicium.ro