Bună ziua !?

Contraceptie

Postata de Ely cu un an in urma.

Pot rămâne însărcinată daca nu am luat la timp pilula contraceptiva și am luat-o după 4 ore? In acest interval având contact sexual.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

In cazul in care sunteti ingrijorata cu privire la posibilitatea unei sarcini, este recomandat sa faceti un test de sarcina. De asemenea, puteti sa consultati un medic ginecolog cu privire la optiunile contraceptive disponibile si sa alegeti cea mai buna optiune pentru dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre pilula de a doua zi, puteti afla din articolul:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091