Bună ziua pastilele GENANTE ? Am o întrebare ca imi doresc un bebe?

Contraceptie

Postata de Mihaela cu 2 luni in urma.

Pe data de 05.07.2024 am fost la un consult ginecologic și mi-a prescris pastile Genante pentru a ramane insarcinata exista șansa de a ramane însărcinată în 3 luni de la administrarea pastilelor Genante ca îmi doresc foarte mult sa rămân însărcinată?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Nu va putem oferi un raspuns precis la intrebarea dvs., deoarece eficienta pastilelor Genante (sau orice alt medicament prescris pentru a facilita sarcina) poate varia de la o persoana la alta. Totusi, este important sa respectati instructiunile medicului dvs. si sa urmati tratamentul asa cum a fost prescris.

Mai mult, e crucial sa aveti un stil de viata sanatos si sa mentineti un nivel ridicat de optimism. In general, sunt sanse sa ramaneti insarcinata in 3 luni de la administrarea acestor pastile, dar nu este garantat. Cel mai bine ar fi sa discutati aceasta intrebare cu medicul ginecolog sau cu un specialist in fertilitate pentru un raspuns mai exact.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie sau https://www.clickmed.ro/medic/endocrinologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Reproducerea-umana-asistata/cresterea-fertilitatii-metode-pentru-a-ramane-mai-usor-insarcinata_5281
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/calculul-ovulatiei_10708

Mihaela

acum 2 luni

Înseamnă că trebuie sa îmi pierd orice speranța de a ramane însărcinată nu