Biobran 1000?

Contraceptie Contraceptie postcoitala

Postata de Utilizator11628269320 cu 2 ani in urma.

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Iau anticonceptionale Artizia si de cateva zile am inceput sa iau si Biobran 1000 cate 2 pliculete pe zi. Intrebarea este: Biobran 1000 scade eficienta anticonceptionalelor?
Va multumesc foarte mult.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186

Utilizator11628269320

acum 2 ani

Buna ziua!
Din pacate, medicul ginecolog este in concediu, as vrea sa va intreb urmatorul lucu.
Daca nu mai iau de astazi Biobran 1000 (am luat 1 saptamana cate 2 pliculete/zi) si mai am din folia de anticonceptionale inca 7 zile , apoi urmeaza pauza si incep o alta folie si mai iau 7 zile anticonceptionale si abia apoi contact sexual neprotejat, ar mai fi o problema din cauza Biobran? As fi sigur protejata?
Va multumesc foarte mult.