BETA HCG ANALIZA SIGURA 100% ?

Contraceptie

Postata de avi78 cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am intretinut relatii neprotejate pe data de 4 noiembrie. Pe data de 9 decembrie seara am facut un test de sarcina prin sange . Rezultatul a fost de

Raspunsuri (3)

avi78

acum 12 ani

scuze ...rezultatul a fost mai mic de 1.2 mUI. Este acest rezultat sigur 100 %?

Medic Epuran

acum 12 ani

Rezultatele testelor de sânge pentru detectarea sarcinii au o acurateţe de aproximativ 98-99%, prin efectuarea lor putându-se obţine şi rezultate fals-pozitive (testul este pozitiv, dar nu sunteţi însărcinată) sau fals negative (testul este negativ, dar de fapt sunteţi însărcinată)

avi78

acum 12 ani

Peste tot se spune ca testul e 100% sigur. L-am facut la 34 de zile de la contact.