as vrea sa ramin insarcinata

Contraceptie

Postata de ellla222000 cu 14 ani in urma.

poate ca este totusi vorba de o intoleranta.mergeti la alt medic pt investigatii mai amanuntite.multa sanatate

Raspunsuri (2)

ellla222000

acum 14 ani

buna ziua la toata lumea ,eu am o problema cu uterul am facut un control mi s-a gasit uter retrovers si mi s-a dat diagnosticul de ENDOMETRIOZA;ceea ce inseamna ca nu pot ramane asa usor ,tocmai de aceea mi s-a recomandat YASMIN ,eu nu am mai folosit niciodata vreun altfel de anticonceptional ,iar acum am inceput sa-l iau regulat incepand cu prima zi de ciclu .Dupa 1 sapt. mi s-a oprit ciclu iar eu am continuat cu YASMIN dar problema este ca am o scurgere care pare sa nu mai treaca de culoare roz-maronie,pe langa asta am inceput sa urinez f .des in cantitati mici dar tulbure,este normal ?iar eu nu am ramas niciodata insarcinata va rog sa-mi spuneti si ce sanse am sa raman insarcinata FOLOSIND YASMIN:MULTUMESC FRUMOS

Adrienne

acum 14 ani

Nu vreau sa te dezamagesc,fiecare este unicat,dar stiu de la fiica mea,diagnosticata cu endometrioza,adica un chist pe ovarul stang, cu toate tratamentele cu duphaston sau anticonceptionale,nu a scapat fara interventie laparascop. Au trecut de atunci doi ani si sarcina tot nu a aparut. Multa sanatate ,speranta moare ultima !