artizia

Contraceptie

Postata de luc1ana cu 11 ani in urma.

Buna! Am si eu o intrebare in legatura cu utilizare pilulelor artizia:luna aceasta am incurcat ordinea in care am luat ultima coloana din folie. Ar trebui sa imi fac griji ca as putea fi insarcinata chiar daca am terminat folia

Raspunsuri (7)

pufoasa

acum 11 ani

Nu are importanta in ce ordine iei pastilele, au aceasi cantitate, conteaza doar sa le iei pe toate,si eu folosesc Artizia

diana

acum 9 ani

Buna! mi-ati putea spune de cand pot lua Artizia?dupa cate zile dupa menstruatie?Multumesc!

pufoasa

acum 9 ani

Buna! Cel mai bine este sa iei in prima zi a ciclului menstrual pentru ca asa esti protejata din prima zi, iar daca iei in alta zi a ciclului trebuie protectie suplimentare de 7 zile si abia din a 8 zi esti protejata

pufoasa

acum 9 ani

Buna! Cel mai bine este sa iei in prima zi a ciclului menstrual pentru ca asa esti protejata din prima zi, iar daca iei in alta zi a ciclului trebuie protectie suplimentare de 7 zile si abia din a 8 zi esti protejata

tatiana

acum 9 ani

Buna!Mie mi se pare ca i-au in greutate de la aceste anticonceptionale...dar cand ma cataresc am aceleasi kg...m-am cantarit inaite sa le incep...si m-am canatrit iar dupa 2 luni...si am aceleasi kg...dar eu ma simt mai cu multe kg...dc oare?

Dana

acum 7 ani

Buna ziua! Am si eu o întrebare!
Iau artizia de mult timp, de obicei încep cam în a 5 zi a ciclului menstrual! Luna trecută am început în a 2 sau a 3 zi, nu mai stiu exact! Am terminat blisterul, urmând cele 5-6 zile ( ca de obicei) de pauză, înaintea următorului ciclu. Cam în a treia zi de la ultima pastilă ( după calculele mele cu 2 zile înainte de ciclu) am avut contact. Problema e ca au trecut 5 zile de la contact si inca nu a apărut menstruația! După calculele mele aintarziat cam 3 zile! Să îmi fac griji?

Loredana

acum 10 luni

Buna ziua am avut ciclu luna asta zi eu azi am lua atrizia ce sa fac acum