Artizia - dureri in pauza de o saptamana

Contraceptie

Postata de KagomeHigurashi cu 13 ani in urma.

Iau Artizia de o luna de zile, prima data cand iau anticonceptionale. Acum sunt in pauza dintre prima si a doua folie. La prima folie n-am avut reactii adverse. Acum, insa, in pauza, de cand a inceput sangerarea de intrerupere, simt intepaturi in abdomen. La inceput erau aproape insuportabile, dar acum scade durerea. Credeti ca e o problema?

Raspunsuri (2)

KagomeHigurashi

acum 13 ani

Se pare că durerile au fost cauzate de Ketonal. Am fost la Secția de Urgență și mi s-a spus că acesta e motivul. Vă mulțumesc oricum.

catalin

acum 12 ani

oare sunt asa de bune cum se spun aceste pastile/??????????????/