Anularea efectului contraceptiv

Contraceptie

Postata de flori.cires cu 14 ani in urma.

Iau marvelon21 si as dori sa stiu daca efectul anticonceptionalelor este anulat de vreunul din urmatoarele medicamente si plante:
aspirina
ampicilina
neurofen
modafen
paracetamol
ceai sunatoare
ceai galbenele
ceai patrunjel
Dea asemenea, in cazul in care trebuie neaparat sa iau antibiotice si se bat cap in cap cu pilule(vine sezonul rece cu gripa :D ),care este modalitatea de a le imbina pe amandoua? Sau care este altenativa la antibiotice?

Raspunsuri (3)

Florina-Roxana

acum 14 ani

Din cate stiu nu este bine sa combini cu antibiotic pentru ca ii taie efectul, sau daca este necesar, trebuie sa te protejezi suplimentar

BIANDRE

acum 14 ani

BUNA,FLORI!TU DE CAND IEI ACESTE ANTICONCEPTIONALE? NU AI OBS.CA DE CAND LE IEI S-A SCHIMBAT CEVA IN TINE,LA TINE,NICI NU STIU...EU LE FOLOSESC DE 3 ANI SI PARCA MI-A INHIBAT DE TOT DORINTA DE A FACE SEX.INTR-ADEVAR ANTIBIOTICELE TAIE EFECTUL LOR SI TOT CE POTI FACE ESTE SA FOLOSESTI PE PERIOADA LOR O ALTA METODA,DE EXEMPLU,PREZERVATIVUL. ASTEPT RASPUNS....

flori,cires

acum 14 ani

pai de vreo 6 luni,dar nu am observat o inhibare a dorintei de a face sex. Stii ceva de restul plantelor si medicamentelor de mai sus? Chestia cu antibioticele o stiam din prospect, dar de restul nu stiu nimic. Si singura chestie care o simt schimbata sunt dispozitiile mele,ca uneori sunt irascibila din orice,dar in rest nimic. Poate si pentru ca am doar 22 de ani.