anticonceptionalele

Contraceptie

Postata de elena marilena116136 cu 15 ani in urma.

iau anticonceptionale din luna martie a anului curent,as dori sa stiu daca este adevarat ca de la acest medicamente pot aparea mai tarziu riscul de a nu mai putea avea copii.Am 18 ani si de aia ma intreb.Cat timp ar trebui sa le iau?

Raspunsuri (1)

Diana174116108

acum 15 ani

Buna
Sper ca ai inceput sa iei anticonceptionale dupa ce ai fost la un medic ginecolog, din cate stiu femeile care iau anticonceptionale
raman mai repede insarcinate.
Te sfatuiesc sa mergi la fiecare 6 luni la control si poti face si pauze