anticonceptionalele si capsula de slabit

Contraceptie

Postata de alexandra36354777 cu 15 ani in urma.

folosesc anticonceptionalele rigevidon. doua zile la rand am luat cate o capsula de slabit bazata pe plante (nu continea nici extract de grefuri nici sunatoare).nu mi-au dereglat sistemul digestiv. a treia zi nu am mai luat capsula de slabit dar imediat dupa ce am luat anticonceptionalul am avut un singur scaun moale(nu apos!).dupa doua zile in care nu am intretinut relatii sexuale am avut un scaun apos si dupa vreo 6 ore unul moale dupa care nu am mai avut probleme. este posibil sa nu fi fost asimilate bine contraceptivele si sa fi ramas insarcinata,pentru ca de aproximativ o saptamana ma ustura foarte tare sanii.azi ar trebui sa imi vina menstruatia si sunt foarte speriata ca nu o sa vina.va multumesc

Raspunsuri (2)

Nora5

acum 15 ani

In mod normal nu ar trebui sa afecteze, dar cel mai bine sa astepti cateva zile si sa-ti faci un test de sarcina pentru siguranta ta.

Cristiana

acum 14 ani

Am citit pe toaaate blogurile posibile si imposibile :D si tot nu am un raspuns concret .. Capsula de slabit de la Arpfarm scade efectul anticonceptionalelor ?
Va multumesc :)