anticonceptionalele acestea nu sunt potrivite pentru mine?

Contraceptie

Postata de freya91 cu 10 ani in urma.

Buna, la recomandarea medicului am inceput sa iau belara, astazi este a 7 a zi din primul blister. Am inceput administrarea in prima zi de menstruatie conform prospectului, insa mentruatia nu s-a oprit. Primele 4 zile a fost o mentruatie sp***a, fara dureri, dar de 3 zile este abundenta cu cheaguri de sange si au aparut si durerile ( in loc sa se opreasca parca devine din ce in ce mai abundenta)., mentionez ca in trecut am luat diane35 si m-am inteles foarte bine cu ele.
Nu stiu ce sa fac...sa continui sa le iau...sa ma opresc..

Raspunsuri (1)

Clara_Oana

acum 10 ani

Pentru a nu provoca alte dereglari, ar trebui sa urmezi cu aceste anticonceptionale macar 21 de zile, dar ar fi indicat sa dicuti si cu medicul. Daca pana acum, cand luai Diane 35 nu aveai aceste probleme este posibil sa ai reactii adverse de la ele.
Daca menstruatia nu se opreste si este in continuare abundenta contacteza medicul, el stie cel mai bine ce ar trebui sa faci.