Anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Ellie90 cu 8 ani in urma.

Buna ziua.Am inceput sa i.au anticonceptionale Klarisa pentru prima data luna aceasta din prima zi de menstruatie si sunt la a 5 pastila.Dupa cate pastile pot face sex neprotejat?

Raspunsuri (5)

mary321

acum 8 ani

buna. o data ce ai inceput sa iei pastile, nu trebuie sa-ti faci griji ca ai putea ramane insarcinata. important sa le iei corect aproximativ la aceeasi ora.

Ellie90

acum 8 ani

Multumesc pentru raspuns

Ellie90

acum 8 ani

Pana la urma este risc dak dupa doar o sapt de luat anticonceptionale pt prima data a 8zi fac sex si nu ma protejez? Unii sp k nu esti protejat din prima luna ci din a doua luna.

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , conform prospectului : dupa 7 zile de administrare continua si corecta a drajeurilor , sunteti protejata.

Ellie90

acum 8 ani

Multumesc pt raspuns Dr Lavinia Ivanescu