anticonceptionale

Contraceptie

Postata de teardrop cu 10 ani in urma.

luna trecuta mi-a venit menstruatia prin 20, iar luna asta sangerez putin de 4-5 zile incoace. mi-am luat anticonceptionale deoarece am un ten acneic iar medicul de familie chiar mi-a recomandat sa iau. am cumparat yaz deoarece luasem inante cu 3 ani si stiu ca m-a ajutat foarte mult. intrebarea mea este: pot lua anticonceptionale si daca sangerez? nici nu stiu daca asta e menstruatie sau nu..

Raspunsuri (1)

Carmen

acum 10 ani

Nu poate fi menstruatie dupa 2 saptamani de la ultima. Si chiar tre sa iei anticonceptionale pt acnee? Ce fel de medic e ala care ti-a recomandat asa ceva? Ai habar de reactiile adverse si tulburarile hormonale ireversibile pe care le cauzeaza? Cauta pe net, sunt atatea cazuri de fete si femei care au devenit obeze de la anticonceptionale, din cauza dereglarilor produse in organism, ca sa nu mai zic de cancer si altele.