anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Deea Valentina cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
As dorii sa iau niste anticonceptionale,dar nu am posibilitatea sa consult un medic.Sunt in elvetia si nu am asigurare medicala,iar sa ma consulte laun spital ma costa 800 de franci,cca 600 de euro.Nu mi pot permite sa merg.In urma cu 6 ani am luat
Diane ca aveam un chist si mi au fost recomandate de medic.Ar fi bine sa le iau tot pe astea?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Nu. Puteti avea grave probleme de sanatate. Pana cand nu ajungeti la medic, nu luati asa ceva. Folositi prezervativul.
In alta ordine de idei, nu e normal sa nu aveti asigurare. Daca vi se intampla ceva mai grav, ce faceti?

Deea Valentina

acum 12 ani

Iubitul meu nu accepta prezervativul,mi a spus ca pt lua Valette,dar nu mi i le a prescris nici un medic.Asigurarea medicala mi au spus ca trebuia sa mi o fac in momentul cand eram in tara.Voi revenii in Romania in septembrie si cu siguranta voi consulta medicul meu ginecolog,pana atunci n am sa i au nici o pastila.Ms de raspuns

Iuli

acum 12 ani

Daca nu accepta prezervativul inseamna ca nu te iubeste. Tu de ce accepti sa ai contact sexual cu el atunci? Pana in septembrie fara pastile sau prezervativ s-ar putea sa vii direct pentru a constata sarcina. Nu inteleg femeile care tolereaza astfel de barbati. Succes.