anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Fluvia cu 13 ani in urma.

iau anticonceptionale yaz de aproape 2 luni.in prima luna cand mi-a venit menstruatia a durat mult mai mult decat de obicei,si anume 2-3 saptamani.inainte de a incepe sa iau anticonceptionalele nu aveam menstruatie regulata.menstruatia a durat asa mult din cauza ca inainte nu-mi venea regulat si acum pentru ca iau anticonceptionale se regleaza sau ar putea fi o alta cauza?anticonceptionalele mi-au fost prescrise de medic

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

E o alta cauza. Tu ce ai avut e practic hemoragie, nu e ciclu! Ciclul poate dura maximum 7 zile. Anticonceptionalele ti-au fost prescrise de medicul ENDOCRINOLOG dupa analize hormonale, pentru o problema medicala? Altfel NU este indicat sa iei sub nici o forma! Eu am facut un nodul la san pe care il am si acum de la anticonceptionale (plus alte probleme despre care nu imi place sa discut...). Grija mare!

marilu123

acum 13 ani

este spooting, deci absolut normal, prima luna se obisnuieste corpul cu ac. Eu am luat ac ani la rand fara probleme, daca le-ai primit de la doctor nici o problema.

daria

acum 13 ani

eu si da la yasmine si de la yaz am avut spotting dintr-asta, si dureri de cap + m-am ingrasat. ai grija mare cu ele, nu prea e normal sa dureze atata o menstruatie.

rall

acum 13 ani

salut...ce sa fac dak am pierdut o pastila?...e adevarat ca nu mai sunt protejata?