anticonceptionale

Contraceptie

Postata de mariana508 cu 13 ani in urma.

buna ziua! as vrea sa stiu de ce ma dor sani in timpul folosiri anticonceptionalelor?

Raspunsuri (5)

lisette

acum 13 ani

substantele din pilule pot provoca sesibilitatea sanilor si de aici durerea.insa nu excludeti faptul ca durerea se poate datora si altor factori.este indicat sa faceti o vizita la medicul care vi le-a prescris si informati-l despre aparitia durerii.va va analiza atent si posibil rezolvarea problemei.multa sanatate

Iuli

acum 13 ani

Pentru ca nu le suporti. Asa mi s-a intamplat si mie de la Yasmin si am facut un nodul pe care il am si acum. Daca te dor sanii de la ele, iti sunt CONTRAINDICATE! Consulta CAT DE REPEDE un ginecolog. Dupa ce termini blisterul intrerupe-le si treci pe prezervativ.

Sanatate!

MADALINA

acum 13 ani

Asculta ''''sfatul'''' Lisettei. Ea nu are decat 16 ani, dar este experta in in tot ceea ce tine sex, avort, contraceptie, relatie stabila, dragoste vesnica,...Mai mergi la scoala Lisette?

Iuli

acum 13 ani

Acum observ ca aveti 33 de ani. Anticonceptionalele nu sunt recomandate la femei care au peste 35 de ani. Dvs va apropiati de aceasta varsta. Daca aveti deja copii si nu mai doriti altii, ganditi-va la o metoda contraceptiva definitiva (ligatura de trompe pt dvs sau vasectomie pt sot) sau la una extrem de eficienta si nepericuloasa pt sanatate: steriletul. In cazul in care nu luati in calcul aceste optiuni, prezervativul este singura solutie daca nu doriti o sarcina. Anticonceptionalele la aceasta varsta (de fapt la orice varsta dar cu timpul creste riscul) pot avea efecte secundare foarte grave. Daca le luati la indicatia medicului ENDOCRINOLOG dupa analize hormonale, mergeti la acelasi medic si discutati problema. Probabil va va prescrie ceva similar dar nu AC.

Succes!

lisette

acum 13 ani

Madalina ai vre-o problema personal cu mine? da ca sa sti si tu sunt intr-a 11 mai am un an si apoi facultatea.nu sunt experta dar asta nu inseamna ca nu am habar de nimic.si ca sa sti pe orice prospect al anticonceptionalelor scrie ce efecte adverse pot fi.si problema pe care o are mariana508 poate fi datorata acestora.nu i-am spus aberatii sau mai stiu eu ce asa ca nu mai comenta.femeia aceasta poate baga sau nu in seama ce am scris.asa ca tu vezi-ti de treaba ta.mai bine veneai cu un sfat pentru doamna aceasta decat sa aduci cuvinte rautacioase.si ca sa fiu sincera cu tine oricine isi poate pune o varsta mai inaintata iar cea reala sa fie "frageda".