Anticonceptionale

Contraceptie

Postata de manuela120754 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am o intrebare la dv :daca am luat cam 4ani marvelon21 fara pauza si am facut din 29sept e normal sa intarzaie menstruatia?pentru ca pana acum nu am avut,am facut si teste cu rezult.neg.si de 2 zile am inceput sa iau iarasi pastilele.Va multumesc Adelina

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Ai inceput sa iei fara sa iti vina? E o mare greseala. Nu iti vine pt ca al tau corp s-a obisnuit cu AC si nu mai stie cum sa functioneze bine singurel. Iti faci toate analizele de 2 ori pe an, sper, pentru ca altfel luand incontinuu atatia ani anticonceptionale nu te vad bine. Colesterolul e bun? Analizele hormonale sunt bune? Coagularea?