anticonceptionale

Contraceptie

Postata de crissclau cu 13 ani in urma.

buna fetelor!am o intrebare pt voi daca ma puteti ajuta!am luat yasminelle(anticonceptionale ceva mai slabe decat yasmin)o luna de zile,dar le-am intrerupt dupa o discutie cu sotul meu care isi doreste ff tare un bebe!intrebarea mea este cat timp mai actioneaza pastilele in organism daca le-am luat doar o luna?va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

nitu mariana

acum 13 ani

pot sa actioneze inca o luna in corp eu iau rigevidon de 9 ani si leam lasat acum 4 luni iar acum o luna nu mea venit ciclul si am aflat vestea ca sunt insarcinata poti ramane foarte repede multa bafta si daca ramai dute din pripa la medic deoarece poti sa ai sarcina cu probleme cum am eu

crissclau

acum 13 ani

multumesc din suflet pt raspuns!dar numai dupa o luna de anticonceptionale pot sa mai aiba efect inca o luna?sper ca totul o sa ie bine pt tine!sarcina usoara si felicitari!!!