Anticonceptionale

Contraceptie

Postata de alex11111 cu 14 ani in urma.

Am 17 ani si prietena mea are 18, pana acum ceva timp ea era virgina, am inceput sa avem o relatie sexuala de ceva timp si am si eu cateva intrebari.
1. Ea foloseste anticonceptionale "desorelle" dinainte de a inepe relatia sexuala, le foloseste pentru a se ingrasa as vrea sa stiu cat de mare este riscul ca ea sa ramana insarcinata folosind aceste anticonceptionale.
2. Daca in timul actului sexual ejaculez poate ramane gravida?Ar fii mai bine sa ejaculez afara?Astept raspun.Multumesc.

Raspunsuri (7)

chik_

acum 14 ani

Din mai multe puncte de vedere ti-as recomanda sa folosesti prezervativul:sanatatea amandurora si ca metoda mult mai sigura decat contraceptivele(in sensul ca daca uita sa ia o pastila sunteti expusi pericolului de a va trezi parinti cand voi insiva sunteti copii).

alex

acum 14 ani

da, dar ea nu suporta prezervativele, dar as vrea sa stiu daca ea ia anticonceptionalele in mod normal si corect daca exista pericolul ca atunci cand ejaculez inauntru ca ea sa ramana insarcinata.

simona

acum 14 ani

daca anticonceptionalele au fost luate zilnic cam la aceeasi ora nu exista riscul unei sarcini, dar inainte de asta ar trebui sa faceti un control sa fiti siguri ca nu suferiti de nici o boala

alex

acum 14 ani

am facut amandoi recent analizele la sange si suntem siguri ca nu avem nici o boala.

Ralu

acum 14 ani

Buna Alex! Eu folosesc Desorelle de 5 ani si pot sa va asigur ca sunt foarte eficiente.

Alex

acum 14 ani

Multumesc mult Ralu.:)

thevyrus

acum 14 ani

salut prietena mea ia "miligest" de 3 sapt doar si azi am ejaculat in ea.........e posibil sa ramana insarcinata??