anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Dhali cu 14 ani in urma.

Buna, am si eu o nelamurire....la sfatul doc.ginecolog am luat AC Logest, sunt la a doua folie( a doua luna), in prima sapt din folia 2 dupa ce am luat pastila la interval de jumate de ora am vomitat ....dupa ce mi-am revenit -in interval mai putin de 12 ore- am luat alta pt ca stiam ca cea care o luasem inainte nu si-a facut efectul...problema e ca acuma sunt in minus cu o pastila....chiar cu ultima pastila de pe folie, stiu ca pana la ultima zi sunt protejata pt ca am luat in fiecare zi pastila in mod normal ... dar ce fac?....termin folia la 20 de pastile si fac pauza de 7 zile (tinand cont si de ultima zi in care trebuia sa i-au pastila astfel schimbandu-se ziua/data cand incep a 3 folie -cu o zi mai repede-) plus 7 zile de protectie suplimentara(prezervativ)?
Va rog sa-mi dati un raspuns cat mai repede daca se poate
Multumesc anticipat, Dhali

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Buna Dhali,

Parerea mea ar fi sa stai linistita, sa incepi folia cand trebuie, nu mai devreme.

Dhali

acum 14 ani

Multumesc frumos de raspuns Maria .....:)