anticonceptionale

Contraceptie

Postata de 5andra5 cu 14 ani in urma.

buna...am uitat cu 2 seri in urma sa iau pastila si aseara am luat-o normal...nu am avut contact sexual ...dar nu e o problema asta?...ce se poate intampla?...si ce fac ? multumesc anticipat

Raspunsuri (10)

mikmok

acum 14 ani

Daca nu ai avut contact nu este nici o problema, s-ar putea ca luna viitoare, menstruatia sa fie dereglata.

irinuca

acum 14 ani

Nu se va intampla nimic dar ar fi bine sa folosesti luna aceasta si alta metoda de protectie(pt siguranta), in rest totul va fi normal

5andra5

acum 14 ani

si daca o sa am este mare riscul sa raman insarcinata ...de exemplu daca maine o sa am un contact neprotejat ce se intampla?

mikmok

acum 14 ani

S-ar putea sa ramai insarcinata, de aceea trebuie sa folosesti o alta metoda de protectie.

5andra5

acum 14 ani

si dupa toate astea ...daca le iau de acu regulat dupa cat timp pot sa fiu iar sigura de ele?

irinuca

acum 14 ani

Riscul de a ramane insarcinata nu este foarte mare, depinde daca vrei sa risti dar decat sa se ajunga apoi la un avort mai bine foloseste alta metoda pana vei incepe urmatoarea folie.

ioana

acum 14 ani

eu trebuie sa iau diane35 are ceva dak fumez?nu ma pot lasa de fumat asadintr-o data.va rog un raspuns

ioana

acum 14 ani

va rog mult care stiti ceva sa imi spuneti

crisenz

acum 14 ani

n-ai fata draga nimic daca fumezi.Si pe prospectul de la anticonceptionalele mele scrie ca trebuie stopat fumatul(iau Jasmine)dar nu pot si n-am murit de 5 ani incoace:)))

silvia

acum 14 ani

buna. eu iau pastila la 9 seara. am uitat sa iau pilula de miercuri seara la 9 si am luat-o a doua zi dimineata la 10. vreau sa o iau pe cea de joi la 10 seara. sunt in regula? sau trebuie sa mai folosesc vreo alta metoda?