Anticonceptionale

Contraceptie

Postata de alexandra488 cu 15 ani in urma.

Nu stiu cum am numarat, nu mi s-a intamplat pana acum si iau de ceva vreme anticonceprionale, dar in loc sa iau prima pastila de pe o folie noua in ziua 8-a am luat-o in ziua 7, deci am inceput sa le iau cu o zi mai devreme, am facut pauza doat 6 zile in loc de 7, este vreo problema cu protectia, la ce perioada dupa contact pot sa fac un test de sarcina?
Multumesc, astept raspuns.
Andreea

Raspunsuri (2)

Nora5

acum 15 ani

Buna
Cred ca va fi o problema in ultimile zile ale ciclului cand vei ramane fara protectie dar acum nu cred.

mihaela1283

acum 15 ani

Un test de sarcina poti sa-ti faci dupa 8 zile de la contact(in acele 8 zile sa nu mai ai deloc contact).