Anticonceptionale Zoely

Contraceptie

Postata de mona90 cu 10 ani in urma.

Buna seara! Am inceput sa iau pentru prima data anticonceptionale,Zoely,si de cateva zile ma ustura si ma mananca,cand urinez usturimea se accentuiaza. Ce as putea avea? Multumes.

Raspunsuri (11)

irina9595

acum 10 ani

Sambata mi-a venit ciclul, iar miercuri mi-a trecut (dupa 5zile). 3 zile m-ai tarziu am facut sex neprotejat. pot ramane insarcinata?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa efectuati un sumar de urina si un consult ginecologic pentru a exclude infectie urinara si/sau vaginala.

violeta

acum 10 ani

De unde ai cumparat anticonceptionalele zoely? Multumesc!

Marinela

acum 8 ani

Buna
Vreau as cumpar si eu Zoely dar nu gasesc. Imi poti spune de unde ai cumparat? Multumesc frumos!

Anna Stan

acum 7 ani

Buna ziua,folosesc de o saptamana anticonceptionalele Zoelly,pe prospect scrie ca 7 zile trebuie sa fac sex protejat,dar am mai citit ca anticonceptionalele isi fac efectul in 48 de ore ,iar eu am avut contact sexual neprotejat dupa 3 zile ca sa fiu sigura,exista sanse sa fii ramas gravida chiar daca iau in continuare la ore fixe? Si inca o intrebare,acestea influenteaza testul de sarcina? Sper sa imi raspundeti ,va multumesc!

Mary

acum 7 ani

Zoely se găsesc doar la farmaciile catena, va recomand sa luați și 4femina, sunt special create pentru persoanele care iau anticoncepționale, precis retenția de apa,îngrășarea și este și protector hepatic, tor doar la câteva se găsesc și costa în jur de, 15 lei, iar Zoely costa 48 lei

Ana Stan

acum 7 ani

Bună ziua,va rog sa îmi răspundeți urgent! Iau Ac zoely din aprilie și an terminat al treilea blister, cu vreo 3 pastile albe a început o sângerare maronie apoi negru pana azi când am ajuns la a doua pastila placebo,acum pare sa fie spre roșu . Întrebarea mea este sa Încep următorul blister sau sa continui pauza de 4 zile?:( nu înțeleg de ce a fost negru și dacă o pot numi menstruatie. Va mulțumesc anticipat pentru un raspuns

Ariana p

acum un an

Buna, si mie mi s a intamplat la fel dupa a 3a luna de zoely, am avut o sangerare neagra di maro in cea de a 2a zi, ai aflat cumva daca e vreun motiv de ingrijorare?

Ana Stan

acum 7 ani

Când am zis cu trei pastile,vreau sa adaug în urma cu 3 pastile. Nu m am exprimat corect.

diana74

acum 7 ani

am patit si eu asa, dupa al treilea blister. Am inceput urmatorul, dar continua sangerarea. Nu stiu ce sa fac. Cum a fost in cazul tau?

MembruMobileAppMargaretaiacob

acum 7 ani

Buna eu am inceput sa folosesc anticonceptionalele zoely dar Nu stiu Daca tre sa fac pauza sau Nu .. doamna doctor Nu Mia comunicat Daca tre sa fac pauza sau Nu 😞Imi cer scuze ca va intreb doar ca este prima data cand folosesc si Nu stiu ce tre sa fac