anticonceptionale yaz

Contraceptie

Postata de Sheila cu 14 ani in urma.

Buna fetelor, stie cineva ceva despre Yaz sau le foloseste?
Eu le iau de cateva luni si am o problema fiind folie 24/4 nu mai are cand sa-mi vina menstruatia.In mod normal ar trebui sa-mi vina in cela 4 zile dar nu prea se intampla, azi este a 4 a zi, inca mai astept:D

Raspunsuri (1)

Rodica-Violeta

acum 13 ani

dar de ce neaparat Yaz?renunta la el,sunt f.multe efecte secundare ,chiar daca medicii, unii, il recomanda ca fiind cel mai bun si eficient, el reprezentand noua generatie de contraceptive.Si fiica mea a luat Yaz dar din pacate nu i-a fost de folos(pentru chist ovarian).Am consultat alt medic care i-a recomandat Mercilon si in decurs de 2luni chistul s-a micsorat la 1.70 cm de la 6,5cm.Sanatate