Anticonceptionale vs rowatinex și ceaiurile renale

Contraceptie

Postata de Ecaterina350940 cu 14 ani in urma.

Buna! Iau anticonceptionale Miligest(trifazice) si totodata beau in medie un litru de ceai renal (coada calului, coada soricelului, matase de porumb si codite de cirese) ac***a in vedere ca am antecedente medicale ce vizeaza colica renala. Ocazional mai iau si 5-8 picaturi de rowatinex combinate cu ceaiul de mai sus. Intrebarea mea e urmatoarea: poate aceasta combinatie sa scada efectul anticonceptionalelor? Astept raspunsurile/parerile dumneavoastra multumindu-va anticipat. O zi buna!

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Nu au nici o legatura ciaiurile cu anticonceptionalele. Deci poti sta linistita.

Sheila

acum 14 ani

Intradevar nu au legatura dar doctorul care ti-a recomandat anticonceptionalele stia ca ai probleme renale? Ai mare grija unele nu sunt indicate

bella-yzaura

acum 14 ani

numai sunatoarea interactioneaza cu AC, restul nu plantelor nu...
si sucurile de grefe, grefa interactioneaza cu AC...
de picaturi nu stiu ce sa zik....

ioana

acum 12 ani

am luat rowatinex 150 comprimate plus 2 sticlute rowatinex picaturi pentru litiaza renala si mal la fiere cate 6 capsule pe zi si 30 picaturi pe zi iar de atunci imi vine ciclul la 21 de zile iar inainte sa iau tratamentul imi venea la 24 zile dupa terminarea ciclului este normal?ce sfaturi imi recomandati?fac sex cu prezervativ