anticonceptionale luate gresit

Contraceptie

Postata de Cretina cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Deci ,am inceput sa folosesc anticonceptionale rigevidon ,numai ca le-am luat a opta zi de ciclu ,pt ca atunci venise sotul meu la mine .Am o intarziere de cicluu de doua zile ,posibil sa fi ramas insarcinata ?

Raspunsuri (5)

Iulia939690

acum 10 ani

Buna.Intrebarea mea este:La cat timp dupa ingerarea pilulei ai intretinut relatii cu sotul tau? Eu stiu ca e bine ca in primele zile sa folosesti prezervativ pentru a impiedica consecintele neplacute.Am luat si eu rigevidon, le-am inceput in a cincea zi de menstruatie.Am continuat sa folosim prezervativ inca vreo 3 zile si nu am avut probleme.Mie mi s-a reglat menstruatia dupa o luna de la folosirea pilulelor

Cretina

acum 10 ani

Iti dai seama ca la cateva ore ! Si nu am folosit alta metoda de protectie ...
Pffff ...

Cretina

acum 10 ani

Iti dai seama ca la cateva ore ! Si nu am folosit alta metoda de protectie ...
Pffff ...

Iulia939690

acum 10 ani

Eu as zice sa mai astepti o saptamana poate iti vine....daca nu, fa-ti un test...

Cretina

acum 10 ani

Mda ,m-am ales acum doua zile cu o scursura de sange si de atunci numai pete maronii nisipoase ....Cam atat ...:(