Anticonceptionale luate gresit

Contraceptie

Postata de Ionyionylitza cu 11 ani in urma.

intrebareBuna seara .am si eu o problema ,iau rigevidon de 2 luni dar saptamana asta le-am luat gresit,de la coada la cap ,mentionez ca am avut contact sexual pe 16 si pe 23,pe 16 nu a ejaculatin mine dar pe 23 da sunt sanse mari sa raman insarcinata?

Raspunsuri (4)

Ionyionylitza

acum 11 ani

Am uitat sa va intreb daca stiti ce fel de anticonceptionale sunt rigevidon adica monofazice sau alt gen?:D

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Important este ca le-ati luat astfel fiind protejata ( acele 21 de pastile cu 7 zile pauza).

Ionyionylitza

acum 11 ani

Multumesc frumos,chiar eram foarte ingrijorata ,acum m-am mai linistit

Ioana

acum 8 ani

Bună ziua..am si eu o antrebare daca se poate...am luat regividon corect de la 1 la 7 si când să o iau pe a 8 am luat invers 14,13,12 si am avut contact sexual...va rog frumos daca ami puteți spune daca e posibil sa fi rămas însărcinată...astazi mi-am dat seama..multumesc mult