anticonceptionale luate gresit

Contraceptie

Postata de anabocicor cu 13 ani in urma.

am luat azi pastila care trebuia iar dupa ce le-am numarat am crezut ca am uitat-o pe cea de ieri si am mai luat inca una , dar dupa ce am luat doua pastile mi-am dat seama ca erea corect si de fapt luasem pastila care trebuia sa o iau a doua zi . maine ce mai fac nu mai iau nici o pastila si continui poimaine? deci am luat azi si pastila care trebuia sa o iau maine.

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

Nu. Iei in fiecare zi (inclusiv maine) si o sa termini folia cu o zi mai repede. O sa iti vina mai repede ciclul cu o zi, dar nu are nimic.

anabocicor

acum 13 ani

multumesc

mimirella

acum 13 ani

Si eu uitam mereu sa le iau, mai ales cand nu auzeam alarma. M-am ales cu o dereglare serioasa asa ca am renuntat la ele in favoarea altei variante de anticonceptionale, mai usor de administrat.
de un an am scapat de grija orei la care trebuia sa iau pastila de cand folosesc inelul contraceptiv.

Raisa

acum 13 ani

Am auzit si eu de asta. Cred ca ar fi momentul sa mai schimb si eu pastilele ca la fel patesc uit sa le iau.

Irenne

acum 13 ani

E mai bun decat pastilele de ultima generatie? mie medicul mi-a zis ca alea-s ultima noutate.

Andrami

acum 13 ani

Da, chiar este. In primul rand pentru ca asta chiar are cea mai mica doza de hormoni.

Lore

acum 13 ani

ahaha ce spotting de toata frumusetea mi-a aparut dupa ce luam pastilele asa haotic. ai grija mare ca nu e de joaca cu uitatul.

deea

acum 13 ani

SUnt si alte metode hormonale pe care nu trebuie sa le administrezi zilnic.
si-s si mai sanatoase daca pot sa le numesc astfel, ca au mai putini hormoni decat pastilele

croitoru florentina

acum 10 ani

eu iau un tratament pt tensiune si as dori sa stiu daca contraceptivele RIGEVIDON merg luate cu acest tratament