ANTICONCEPTIONALE LUATE CU INTARZIERE

Contraceptie

Postata de avi78 cu 11 ani in urma.

Buna seara. Folosesc anticonceptionale Miligest si intro zi le-am luat cu 30 minute intarziere iar a doua zi am avut contact . Mentionez ca eram la a 17-a pastila din folie.
Exista vreun risc in acest caz?

Raspunsuri (1)

ezvalt

acum 11 ani

Nu ai de ce sa iti faci probleme...limita de intarziere este de 12 ore.O jumatate de ora este mai mult decat nesemnificativa.Stai linistita