anticonceptionale in timpul alaptarii

Contraceptie

Postata de gheorghe276 cu 16 ani in urma.

am 22 ani, si un baietel de 1 an si 9 luni si inca il alaptez! vreau sa stiu dak exista anticonceptionale speciale pentru aceasta perioada, k la farmacie mi-au zis k nu, si nu as renunta inca la a-i da laptic! astept un raspuns si va multtumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Elena Melania

acum 16 ani

buna.eu am nascut acum 6 ani si dupa ce am nascut am luat microginon si nu a patit nimic copilul la sfatul medicului.poti sa iei linistita nu a patit nimic de la ele

Adina13393923

acum 16 ani

Consulta un cabinet de planificare familiala,sunt sigura exista anticonceptionale care se pot administra pe perioada alaptarii,am inteles ca exista si anticonceptionale care se administreaza injectabil(o data la 3 luni)pe per. alaptarii.Eu sunt mai panicoasa si am folosit doar prezervative in aceea perioada.Cat despre alaptat ar fi cea mai mare greseala sa renunti.