anticonceptionale....frica

Contraceptie

Postata de Adrian34104676 cu 15 ani in urma.

dupa 7 zile de luat anticonceptionale am intrerupt pt ca incepusem sa am dureri de picioare....si sunt cam nelinistita in privinta asta...pot sta linistita sau pot face tromboflebita?....mi-e foarte frica...urgent un sfat va rog...:(

Raspunsuri (2)

ramona ioana1

acum 15 ani

depinde ce ai luat ? ti-au facut analize ? le-ai luat dupa capul tau sau ti le-a recomandat cineva?
in general nu patesti nimic rau de la ele ? e doar psihicul tau speriat .
du-te la medic fa-ti niste analize si ia-le dupa prescriptie medicala.
in celmai rau caz de la ele te vei ingrasa, sau vei avea stari depresive si cam atat.

andrei189103429

acum 15 ani

si eu am patit acelasi lucru...am luat anticonceptionale Yasmin si in primele doua saptamani nu mi-a fost tocmai bine (varsaturi, ameteli, greturi)...poate la tine efectele negative se manifesta astfel....acum situatia s-a remediat....e totul ok!