anticonceptioanele in timpul alaptarii

Contraceptie

Postata de sandu_adriana cu 14 ani in urma.

buna ziua

am un baietel de 4 luni si jumatate si este alaptat exclusiv la san, eu am nascut prin cezariana, si acum as vrea sa incep sa iau anticonceptionale, problema este ca eu alaptez si as vrea sa fie ceva sa nu afecteze lapticul.Mi-au fost recomandate cezarrete si vroiam sa mai aud si alte sfaturi. Nu mi-au fost facut analize sau altceva, ce stiti afecteaza lactatia?.Daca s-ar putea sa ma si ingras putin ar fi perfect,dar mentione4z sa nu afecteza lapticul.

Va multumesc

Raspunsuri (3)

floryny

acum 14 ani

Daca ai vorbit cu medicul ginecolog si el ti-a recomandat aceste anticonceptionale nu ar trebui sa-ti mai faci griji. Sa-ti traiasca bebelusul!!!

Bacu Crina

acum 14 ani

Eu am luat exluton si am fost multumita... asta se intampla in urma cu un an si jumatate. Am auzit unele pareri ca nu s-ar mai gasi in farmacii si ca medicii l-au inlocuit in recomandari cu cezarrete.

carmen652

acum 13 ani

Buna!!si eu iau cezarete de 3 luni si ma simt foarte bine cu ele,trebuie doar sa ai grija sa le iei la aceeasi ora,e chiar foarte important!!multa sanatate!!