analize??

Contraceptie

Postata de Carmen325 cu 15 ani in urma.

vr sa stiu dak la dermatolog trebuiesc facute analize de sange pentru stabilirea diagnosticului.??eu stiu de la medicu de familie k pata maronie pe kre o am pe un picior de cativa ani se numeste ciuperca..n-am fost pana acum la dermatolog .. si desi am incercat multe creme mi-a pierit increderea k o sa dispara..intr-un fel m-am obisnuit cu idea kiar dak e o pata mare.. e km jenant totusi vara.. dar vreau sa stiu dak imi cere ANALIZE DE SANGE SI DACA SE POATE AFLA DIN ELE K IAU ANTICONCEPTIONALE...mama nu stie..
...kam asta ma framanta
Creatza,18

Raspunsuri (1)

andrei178

acum 15 ani

Da, poate sa-ti ceara sa faci analize de sange, daca este vorba de anumite boli care se manifesta si prin aparitia de pete. Dar rar se-ntampla, un dermatolog, aproape sigur, dintr-o privire, iti poate spune cam despre ce e vorba. De ce nu te duci? E mai mult decat simplu si nu mai trebuie sa incerci tu atatea "leacuri", poate sa-ti recomande o simpla crema, dar care e exact pentru ce-ti trebuie tie! Stai linistita, din eventualele analize pe care ti le-ar cere sa le faci, nu arata ca iei anticonceptionale! deci mergi la un dermatolog, sa vezi ce linistita vei fi dupa aceea:)). Numai Bine!