Amanarea menstruatiei

Contraceptie

Postata de MariaF cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am unit doua blistrere de anticonceptionale Yazmin pentru a-mi intarzia menstruatia....dar din al doilea blister nu am luat toate pastilele..intrebarea mea este daca sunt sau nu protejata imediat dupa pauza de 7 zile..va multumesc !

Raspunsuri (5)

TataNicu

acum 12 ani

Dupa o pauza de 7 zile, tie ti se pare "ïmediat"?
Si oricum nu esti clara in ceea ce priveste ""unirea"" celor 2 blistere.

MariaF

acum 12 ani

ce vreau eu sa aflu este daca se mentine protectia daca nu am luat toate pastilele din al doilea blister.eu am avut nevoie sa aman menstruatia cum 2 saptamani.dupa 14 pastile din al doilea blister le-am intrerupt 7 zile pentru a-mi veni menstruatia.vreau sa stiu daca protectia s-a pastrat.

TataNicu

acum 12 ani

Pai si... menstruatia ti-a venit?

MariaF

acum 12 ani

Da..menstruatia a venit...doream sa aflu daca dupa perioada asta de 7 zile in care mi-a venit menstruatia sunt protejata in continuare desi din cea de-a doua folie nu am luat toate pastilele.

TataNicu

acum 12 ani

sigur, dar vei incepe o noua folie