Amanare ciclu menstrual cu anticonceptionale ac***a sterilet?

Contraceptie

Postata de Utilizator21529499083 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am sterilet de mai mult de 4 ani, si luna aceasta doream intarzierea ciclului menstrual. In luna iunie in data de 18 mi- a fost prima zi de ciclu, in a 5-a zi am inceput sa iau anticonceptionale Karissa, repet am sterilet, am luat deoarece in 21 iulie merg la mare, numai ca dupa aproximativ 1 saptamana jumatate am inceput sa am niste sangerari care ma ingrijoreaza. Spuneti-mi va rog ce sa fac, sa iau in continuare sau sa merg la un ginecolog la control. Va multumesc si astept raspunsul dvs.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: Buna ziua, Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: