am uitat sa iau stodette in a 8a zi dupa pauza de 7 zile

Contraceptie

Postata de Geanina3121783 cu 11 ani in urma.

Am si eu o intrebare in legatura cu stodette...iau aceste anticonceptionale de aprox 1 an, dar luna asta am uitat sa le incep in ziua a 8a dupa pauza de 7 zile... Daca incep sa le iau cu intarziere de cateva zile protectia este acceasi? Sau trebuie sa astept o luna si sa incep sa le iau din prima zi de menstruatie?

Raspunsuri (1)

Dumitra giurca

acum 10 ani

Am luat 21 de zile stodette si am 9 zile menstruatia nu mi-a venit cand ar trebiu sa incep din nou sa le iau?