am uitat sa iau pilula.

Contraceptie

Postata de straight cu 14 ani in urma.

BUNA,am si eu o problema...Am uitat sa iau a 2 a pastila de pe blister din prima sapt asta fiind sambata( folosesc LOGEST de 1 an si e prima pilula uitata),si in prima zi (VINERI)am avut contact sexual neprotejat.Sambata cand trebuia sa iau pastila efectiv am uitat (probleme cu o masea),si mi-am adus aminte abia duminica la ora 2 noaptea cand am sarit ca arsa din pat.Am luat-o atunci si pe restul le-am luat normal.Au trecut deja 6 zile si pe mine ma dor sanii foarte rau,nu stiu ce sa fac.mENTIONEZ ca de cand am uitat pastila nu am mai avut relatii sexuale.Urmeaza sa imi fac un test de sarcina sa imi ies din dubii.Va multumesc ca ma ascultati...poate ma ajuta cineva.O zi frumoasa.

Raspunsuri (4)

ionica

acum 14 ani

Poate ai o dereglare hormonala pentru ca ai uitat sa iei pastila. Normal sanii te dor si se umfla cu cateva zile inaintea menstruatiei care trebuie sa apara. Pentru linistea ta mai asteapta patru zile si apoi iti poti cumpera testul de sarcina.

straight

acum 14 ani

Ce mi se pare ciudat este faptul ca menstruatia s-a terminat de aproape o saptamana si la mine brusc au inceput sanii sa ma doara...cred ca sunt paranoica si imi fac tot felul de ganduri.Imi doresc f mult un copil dar acum chiar nu e cazul...sunt stresata si imi mai stresez si sotul.Nu pot sa imi imaginez cum am putut sa uit,uff.Multumesc ''mariana ana'',pt rasp,vine bine dupa atata stres.

irinuca

acum 14 ani

Daca tot iti doresti un bebe mai bine ai intrerupe Anticonceptionele, in caz ca ai ramas sa nu afecteze bebele.
Sa speram ca nu ai ramas si il vei avea in momentul in care vei fi pregatita.

straight

acum 14 ani

mi-am facut testul de sarcina si a iesit negativ.Sanii ma dor la fel...o sa astept pana voi termina blisterul sa vad daca imi vine ciclu.Va multumesc pt sfaturi.