am uitat sa iau pastila

Contraceptie

Postata de andreea diana1158414 cu 14 ani in urma.

am uitat sa iau pastila intr-o seara si am avut contact sexual in ziua respectiva dar am luat-o dimineata adica dupa 12 ore jumate este vreo problema? va multumesc

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

daca din aceasta folie nu ai uitat nici o pastila (chiar daca a fost luata in intervalul celor 12 ore, nu ar trebui sa fie probleme, doar sa fi tu prea ghinionista. Pt siguranta ta fa un test de sarcina cam la 10 zile de la contact
Numai bine